ساعات کاری همه روزه (به جز روزهای تعطیل) از 9 صبح تا 9 شب +989136000756

یکی از سوالاتی که بسیاری از مراجعین از ما دارند، نکات و مواردی است که قبل از لیزر موهای زائد و مراجعه به مرکز زیبایی بایستی آن‌ها را مدنظر قرار داده و رعایت کنند. رعایت این نکات می‌تواند به کاهش درد و همچنین تأثیرگذاری بهتر لیزر بر روی بدن شما کمک شایانی کند. پس به دقت آن‌ها را بررسی کنید:

فقط می‌توانید از روش شیو کردن استفاده کنید

اگر به تازگی برای از بین بردن موهای بدنتان از وکس یا اپیلاسیون استفاده کرده‌اید، در حال حاضر نمی‌توانید از لیزر برای رفع موهای زائد استفاده کنید. لیزر برای از بین بردن اساسی موها به وجود فولیکول نیاز دارد و در وکس و اپیلاسیون و روش‌های مشابه به دلیل از بین بردن موها از ریشه، فولیکول‌های مو نیز از بین می‌رود. برای انجام لیزر حتما ۲۴ ساعت قبل بدن خود را با تیغ اصلاح کنید.

قرار نیست لیزر موهای زائد جادو ‌کند!

وقتی از لیزر موهای زائد استفاده می‌کنید، اشعه‌های آن مستقیما بر روی فولیکول‌های مو اثر خواهد گذاشت و موهای زائدتان را از ریشه از بین‌ می‌برد و از رشد مجدد آن‌ها جلوگیری خواهد کرد. پس باید کار در مدت زمان و شرایط مشخصی انجام شود تا بهترین بازدهی را داشته باشد.

دوری از آفتاب و خداحافظی با سولاریوم و اسپری برنزه کننده

توجه داشته باشید که حداقل 1 ماه قبل از لیزر موهای زائد و شروع جلسات درمانی نباید در معرض شدید نور آفتاب قرار بگیرید. پس حمام آفتاب و برنزه کردن و استخرهای روباز تا اطلاع ثانوی ممنوع است. به همین جهت بهترین زمان در پاییز و زمستان و همچنین اوایل بهار است که خورشید کمترین اثرگذاری را دارد. پس برای داشتن پوستی نرم و لطیف در فصل تابستان زودتر دست به کار شوید تا بتوانید از تابستان با پوستی بدون مو لذت ببرند. لیزر و برنزه بودن پوست به هیچ عنوان با هم سازگاری ندارند پس دقت کنید و به خود و پوستتان خیانت نکنید.

اگر می‌خواهید به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید باید ثابت قدم باشید

یک نکته‌ی اساسی که نباید هرگز فراموش کنید این است که فولیکول‌های موی شما در حال رشد هستند و بهترین فاصله زمانی بین هر دو جلسه لیزر باید حدود ۴ تا ۶ هفته باشد که در این پروسه زمانی، امکان رشد موهای جدید فراهم شده باشد و همچنین موهای مرده نیز می‌میرند و از بین می‌روند.

پوست و موهای مختلف ممکن است به لیزر سخت پاسخ ‌دهند اما غیر قابل شکست نیستند

همان طور که اکثرا می‌دانند موهای تیره نسبت به لیزر به بهترین شکل پاسخ می‌دهند و خیلی زود تحت تاثیر قرار می‌گیرند. همچنین این مساله در موهای ضخیم‌تر کارایی بهتری از خود نشان می‌دهد، اما موهایی با طیف رنگی خاکستری، بلوند، قهوه‌ای و قرمز خیلی سخت‌تر به لیزر پاسخ می‌دهند. پوست‌های تیره نیز نسبت به پوست‌های روشن سخت‌تر نتیجه می‌دهند .با توجه به آنچه گفته شد هر چه پوست روشن‌تر باشد و دارای موهای تیره‌تر و ضخیم‌تری باشد کار لیزر آسان‌تر و اثرگذاری آن بیشتر است. البته این بدین معنا نیست که موهای روشن و پوست‌های تیره نا امید شوند. صرفا دوره‌ی درمانی اینگونه افراد به مراتب طولانی‌تر از گروه اول خواهد بود. همچنین به کارگیری دستگاه آمریکایی الکساندرایت کندلا در مرکز اصفهان لیزر که رتبه‌ی برتر دنیا را به خود اختصاص داده، به پیشرفت روند درمان کمک شایانی خواهد کرد.

حتما برای تشخیص نوع پوست به پزشک متخصص مراجعه کنید

یک حقیقت مهم و اساسی درباره‌ی لیزر این است که اثرگذاری لیزر بر روی پوست و موهای مختلف یکسان نیست. رنگ پوست، جنس و ماهیت پوست و جنس موی بدن شما در نتیجه‌گیری از درمان با لیزر بسیار موثر است (به طور مثال لیزر موهای زائد در افرادی که پوست آنها اروپایی است با افرادی که ژن آسیای دور را دارند بسیار متفاوت است و برای هر کدام نیاز به دستگاه و تعداد دفعات لیزر مخصوص است). به همین خاطر پزشک معالج شما در جلسه اول نوع پوست شما را تشخیص می‌دهد تا در طول درمان بهترین نتایج حاصل گردد. خوشبختانه در این زمینه کلینیک اصفهان لیزر باهمکاری تکنسین‌های ماهر لیزر و جناب دکتر سعید مرندی، متخصص پوست و مو و عضو انجمن متخصصان پوست آمریکا، می‌تواند مشاوره‌ی دقیقی در رابطه با نوع لیزر مناسب نسبت به بدن شما را ارائه و در استفاده‌ی هرچه بهتر از دستگاه شما را راهنمایی کند.

هر جلسه بین ۲۰ دقیقه تا یک ساعت و ۳۰ دقیقه زمان خواهد ‌برد

با توجه به این مساله که کدام ناحیه از بدن تحت درمان لیزر قرار خواهد گرفت، زمان انجام لیزر موهای زائد نیز متفاوت خواهد بود. به طور مثال قسمت‌هایی مانند صورت، زیربغل یا بیکینی زمان کمی نیاز دارد اما در سایر اعضا مانند پا، کل بدن، لیزر مردان و امثال آن زمان بیشتری نیاز خواهد بود.

پس از 3 ماه نتایج را مشاهده کنید

برخی افراد صبر کمی دارند و سریعا ناامید می‌شوند. اما کافی است به کار و تجربه ما در کلینیک اصفهان لیزر اطمینان کنید، همانطور که در این چند ساله مشتریان ما اعتماد کردند و اکنون از نتیجه‌ی خدمات ما راضی هستند. البته این نکته را فراموش نکنید که شما در جلسات اول نتایج ملموسی را احساس نخواهید کرد، ولی اکثر مراجعین هم در روزهای اول به نتیجه مطلوب می‌رسند. پس از گذشت حدود ۳ ماه شما از شر موهای زائد خلاص خواهید شد و پس از 3 ماه شما هر بار بیشتر متوجه تغییرات و روند پیشرفت خواهید شد . پس عجله نکنید و حداقل 3 ماه زمان بگذارید تا نتایج را شاهد باشید. همچنین برای تأثیرگذاری بهتر لیزر روی پوست خود، حتما به نکات ذکر شده در این مقاله که قبل از لیزر موهای زائد مهم به شمار می‌روند دقت کافی را داشته باشید.

استفاده از کرم‌های ضدآفتاب

حتما از کرم ضدآفتابی متناسب با پوست خود و با حداقل SPF30 استفاده کنید این نکته را هرگز فراموش نکنید که بعد از لیزر پوست خود، نواحی لیزر شده به کرم ضد آفتاب کاملا آغشته باشد زیرا پوست در بیشترین حالت حساسیتی خود به سر می‌برد و جذب اشعه ماورا بنفش از طریق پوست لیزر شده بسیار بالا بوده و می‌تواند موجب سوختگی در نواحی لیزر شده گردد. همچنین از لوازم آرایشی، دئودورانت و حمام داغ پرهیز کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که ۲۴ تا ۴۸ ساعت بعد از درمان لیزر از اسپری، عطر و لوازم آرایشی استفاده نکنید. همچنین تا یک هفته بعد از درمان ازگرفتن دوش با آب داغ شدیدا اجتناب کنید زیرا می‌تواند به سوختگی پوست حساس شما منجر گردد و روند از بین رفتن موهای زائد شما را مختل کند.